Sažetak redovnog izvještaja o stanju prirodnih i drugih nesreća na području Federacije BiH, za dane 28.02./01.03.2023. godine, do 10:00 sati
POPLAVE – VODOSTAJI
Posavski kanton
Vodostaj rijeke Save je u porastu duž cijelog svog toka kroz Posavski kanton.
Visina vodostaja izmjerena u 07,00h
Bosanski Brod…………………………… 454 (pripremno stanje)
Bosanski Šamac………………………… 297 ( normalno stanje)
Orašje……………………………………. 521 (normalno stanje)
POŽARI
Hercegovačko-neretvanski kanton
Grad Mostar. Vatrogasna jedinica grada Mostara imala je intervencije na gašenju požara i to:
– od 10:00 do 10:15 sati u ulici Ivana Mažuranića, gdje je gorio sat za električnu struju,
– od 04:08 do 04:35 sati u naselju Dum, gdje je gorio automobil.
Unsko-sanski kanton
Grad Bosanska Krupa.Vatrogasna jedinica grada Bosanske Krupe imala je intervenciju na gašenju požara od 23:45 do 01:00 sati u mjestu Vranjska, gdje je gorio krov štale.
Tuzlanski kanton
Grad Tuzla. Vatrogasana jedinica grada Tuzla imala je intervenciju na gašenju požara na lokaciji Simin Han, gdje je gorio dimnjak.
Općina Banovići. Vatrogasna jedinica općine Banovići imala je intervenciju na gašenju požara kod srednjoškolskog centra.
Kanton Sarajevo
Pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice Kantonalne uprave civilne zaštite Kantona Sarajevo u izvještajnom periodu imali su 4 manje intervencije: gašenje dimnjaka na stambenom objektu, naručeno spaljivanje dimnjaka na ugostiteljskom objektu, gašenje manjeg požara u poslovnom prostoru i obezbjeđenje nogometne utakmice.
Zeničko-dobojski kanton
Općina Maglaj. Vatrogasna jedinica općine Maglaj imala je intervencije na gašenju požara i to:
– u naselju Jablanica, gdje je gorjela peć za grijanje,
– u ulici 1. mart, gdje je gorio dimnjak.
Općina Žepče. Vatrogasna jedinica općine Žepče imala je intervenciju na gašenju požara u mjestu Novo Naselje, gdje je gorio dimnjak.
OŠTEĆENJE VODOVODNE MREŽE
Zapadnohercegovački kanton
Zbog obilnijih padavina, došlo je do zamućenja vode na vodocrpilištima u Grudama i Širokom Brijegu, te je istu prije upotrebe potrebno prokuhati.
FEDERALNI OPERATIVNI CENTAR